5 pomysłów na bardziej SKUTECZNĄ terapię

Przygotowałam dla Ciebie 5 pomysłów na bardziej SKUTECZNĄ terapię. Wydrukuj je i zastosuj od razu w swoich terapiach.

1) Pomyśl o wynikach – Tuż po badaniu logopedycznym pomyśl, gdzie chcesz dojść z tym pacjentem. Co i w jakim czasie będzie satysfakcjonujące? Zapisz to. Voila! Oto Twoje cele terapii.

2) Wykreśl to! A teraz… Wykreśl to, co jest niemożliwe i nierealne. 3 cele na 3 miesiące to dobry pomysł. Resztę przepisz na inną kartkę i zachowaj na przyszłość. Teraz pora ułożyć pod to kroki i dobrać narzędzia. Słowem – ubrać Twoje cele w plan terapii.

3)Trzymaj się planu – Ułóż plan terapii i trzymaj się go. Nieuświadomiona zmiana obranego kierunku lub przyspieszanie, znacząco wpływają na obniżenie efektywności terapii. Co Ci pomoże? Patrz niżej.

4)Rób rediagnozy – Zdziwisz się, jak wzrasta efektywność, kiedy regularnie się zatrzymujesz i sprawdzasz aktualność planu terapii. Nie czarujmy się – plan terapii jest narzędziem, które ma pomagać, ale szybko może też się zdezaktualizować. Szkoda by było robić coś, co od jakiegoś czasu nie służy już naszemu pacjentowi.

5) Nie pędź! Na ogół nie ma szczególnego powodu, aby zrobić coś szybciej. Najlepszą radą, jaką mogę Ci tu zostawić, to: uwierz w siebie i w swoje możliwości. Ułożyłaś już przecież całkiem niezły plan! Ten plan da Ci spokój ducha i sprawi, że nie przyspieszysz, bo wcześniej już to sobie przemyślałaś.

Szukasz więcej inspiracji. Posłuchaj podcastu nr 2:

Ciekawa jestem , jak Ci się podobał wpis? Zostaw komentarz pod spodem 🙂

logopeda logopedia logopedaradzi zajęcia logopedyczne terapia logopedyczna dyslalia wady wymowy artykulacja jak prowadzić terapię wad wymowy

Podziel się artykułem z innymi osobami

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapis na newsletter

Mam dla Ciebie specjalne materiały i promocje

Zapisz się do mojego Newslettera i otrzymaj darmowy ebook

    Umów się na wizytę