Czego brakuje poprawnej głosce [s]?

Czego brakuje poprawnej głosce [s]? Pewnie nie raz się zastanawiałaś, jak to możliwe, że używasz znanych i sprawdzonych metod wywoływania głoski [s], ale głoska albo nie chce się wywołać, albo nie chce się utrwalić?

Jest kilka ogólnych zasad w logopedii, które szerzej omówię Ci na warsztacie już w kolejny czwartek, ale dziś dla wytłumaczenia tego przypadku posłużę się jedną z nich.

Wiemy o tym, że najpierw korygujemy głoski, a później dopiero wywołujemy. Niby prosta sprawa, ale to jest właśnie często UKRYTY powód, dlaczego nam coś nie wychodzi. Okazuje się, że chcemy korygować głoskę poprzez wywołanie nowej (TO JEST POPRAWNE PODEJŚCIE), ale używając do tego jednej z metod wywoływania głosek, czyli np. przekształcania głoski [f] w [s].

No i nie wychodzi.

Dlaczego?

Nie każdy trik zawsze działa, bo trik musi być użyty w dobrym momencie.

Dlatego…

przygotuj swojego pacjenta na daną metodę wywoływania głoski, żeby naprawdę ta głoska wyszła poprawna 🙂

Mogę Ci pomóc przejść przez taki etap przygotowania do wywołania głoski, aż do utrwalenia głoski [s]. Wystarczy, że dołączysz do warsztatu, gdzie wytłumaczę Ci każdy etap na przygotowanych kartach pracy.

Nie dość, że otrzymasz konkretne wskazówki, to jeszcze dostaniesz je na przykładzie konkretnych ćwiczeń! Zachęcam Cię do udziału w tym webinarze, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak uniknąć błędów przy korekcji głosek.

Ten warsztat odbywa się w kolejny czwartek o 20!

Wszystkie informacje znajdziesz pod linkiem: https://logopedaradzibielsko.pl/60pdf

Podziel się artykułem z innymi osobami

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapis na newsletter

Mam dla Ciebie specjalne materiały i promocje

Zapisz się do mojego Newslettera i otrzymaj darmowy ebook

    Umów się na wizytę