Gabinet logopedyczny Bielsko

Prowadzony przez mnie w Bielsku gabinet logopedyczny oferuje szeroko zakrojone wsparcie osobom, które borykają się z problemem różnorodnych wad wymowy. W gronie moich pacjentów najliczniejszą grupę stanowią kilkuletnie dzieci, które mają trudności z prawidłowym wysławianiem się i artykułowaniem niektórych dźwięków. Często są to przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych, którzy cierpią na zespół Downa oraz zaburzenia rozwojowe związane ze spektrum autyzmu. Ponadto udzielam także całościowej pomocy terapeutycznej nastolatkom i ludziom dorosłym, dla których jąkanie się i niemożność sprawnego komunikowania się z otoczeniem zwykle jest źródłem kompleksów. Dojrzałych pacjentów reprezentują także rekonwalescenci z afazją powstałą na skutek udaru mózgu lub wypadku.

Mój gabinet logopedyczny w Bielsku współpracuje ze żłobkami, przedszkolami oraz szkołami podstawowymi z terenu całego miasta oraz okolicznych miejscowości. Podchodzę indywidualnie do każdego przypadku, przykładając szczególną wagę do zbudowania z daną osobą więzi opartej na wzajemnym zaufaniu i akceptacji. Przed postawieniem ostatecznej diagnozy przeprowadzam szczegółowy wywiad z pacjentem oraz jego rodzicami bądź opiekunami. Zwykle kieruję go też na specjalistyczne badania z zakresu psychologii, neurologii, foniatrii oraz audiologii i laryngologii, którym można poddać się na miejscu, w moim gabinecie logopedycznym. Bazując na uzyskanych w ten sposób informacjach, obieram najlepszą metodę korekty wad wymowy w określonych okolicznościach.

Gabinet logopedyczny Bielsko-Biała – zakres usług

W zakresie świadczonych przeze mnie jako doświadczonego logopedę usług mieści się kompleksowa terapia szeroko rozumianych zaburzeń mowy i komunikacji. Pracuję zarówno ze zdrowymi dziećmi i osobami dorosłymi, jak i ludźmi niepełnosprawnymi umysłowo oraz cierpiącymi np. na zespół Downa albo zaburzenia autystyczne. Przy dobieraniu konkretnych metod leczniczych biorę pod uwagę rodzaj zdiagnozowanych nieprawidłowości (np. dysleksja, dyslalia, jąkanie się) oraz ich przyczynę. Wśród stosowanych przeze mnie jako doświadczonego logopedę technik terapeutycznych można wymienić m.in. masaże logopedyczne, logorytmikę oraz ćwiczenia psychofizycznych funkcji poznawczych.

Czas trwania wizyty w moim gabinecie logopedycznym uzależniony jest od indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Zwykle nie przekracza on jednak 30 minut. Tylko pierwsze spotkanie, w ramach którego przeprowadzany jest szczegółowy wywiad diagnostyczny z daną osobą (i ewentualnie jej bliskimi), z reguły jest dłuższe.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl