Migdałki i wędzidełko przy jednym zabiegu

To jedno z ważniejszych pytań logopedy. Bardzo ważnych pytań.
Chcesz poznać moje zdanie na ten temat?

Przeczytaj do końca!⬇️⬇️

Często radzicie się mnie, co mówić rodzicom, którzy pytają czy można podciąć migdałki i wędzidełko języka podczas jednego zabiegu. Nie do końca wiecie co odpowiedzieć. Na myśl przychodzi dość racjonalny argument – robiąc za jednym razem, będzie szybciej i “z głowy”.

No to powiem Ci, że ja… ⬇️⬇️

…odradzam.
Na ogół. 😉

Przy oczywistych plusach, jakie niewątpliwie istnieją, jest kilka minusów.

👉 Jednym z nich jest fakt, że bardzo często podcinanie i wycinanie migdałków jest łączone
w jeden zabieg (Adenotonsillotomia) i wykonywane bez przygotowania jamy ustnej pacjenta. Inaczej jest z frenotomią – przygotowanie jest bardzo ważne i trwa czasem nawet 6-8 tygodni.

👉 Drugi powód jest bardziej techniczny – nam logopedom zależy na dogłębnej analizie przypadku dziecka przed przystąpieniem do zabiegu – starannie się do niego przygotowujemy, wybieramy operatora, który będzie miał świadomość nieprawidłowości w budowie wędzidełka
i doświadczenie w badaniu palpacyjnym. Moje doświadczenie pokazuje mi, że częściej dotyczy to chirurgów twarzowo-szczękowych i stomatologów, niż laryngologów.

Złap kod rabatowy na kurs Dyslalia – dowiesz się, jak przygotować pacjenta do zabiegu frenotomii, jakie czynniki wziąć pod uwagę, aby Twoje przygotowanie było SKUTECZNE!

Podsumowując, dobrze jest mieć wpływ na to, czy nasz pacjent jest dobrze przygotowany do zabiegu. Żeby z anteriora nie zrobić posteriora ;))

Uff.. dość skomplikowany ten temat – wędzidełka.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda moje przygotowanie pacjentów do zabiegu (a mam pozytywne zwrotki od chirurga twarzowo-szczękowego), to mam dla Ciebie lekcję na ten temat w kursie DYSLALIA⬇️⬇️

🥳💥💥Dołącz do nas jak najszybciej, bo tuż po Świętach ruszamy z rozgrzewką na grupie kursowej, w której rozwiążę odwieczny spór: “Nożyczki czy laser? Co lepsze i dlaczego?” 🥳💥💥

Do zobaczenia na kursie ;))
LINK DO KURSU: KLIKNIJ.

Do następnego!
Marta

PS. Grafika dla przyciągnięcia uwagi, miałam na komputerze, gdzieś z czeluści internetów.

Podziel się artykułem z innymi osobami

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapis na newsletter

Mam dla Ciebie specjalne materiały i promocje

Zapisz się do mojego Newslettera i otrzymaj darmowy ebook

    Umów się na wizytę